Choose language: 
Choose country: 

Heinz Trox nie żyje (29.06.1934 – 01.10.2015)

W dniu 1 października 2015 w wieku 81 lat zmarł w Neukirchen-Vluyn Heinz Trox, główny udziałowiec TROX GmbH.

Heinz Trox, rocznik 1934, po ukończeniu studiów inżynieryjnych oraz w dziedzinie zarządzania w Monachium rozpoczął swoją zawodową karierę jako inżynier w Stanach Zjednoczonych. W roku 1959 podjął pracę w firmie TROX GmbH w Neukirchen-Vluyn odpowiadając za działalność zagraniczną. W roku 1969 jako Członek Zarządu objął działy: zagraniczny, zarządzania produktami oraz badań i rozwoju. W roku 1988 został Prezesem Zarządu, w roku 2001 objął stanowisko w Radzie Nadzorczej a w roku 2012 został Przewodniczącym Rady Nadzorczej TROX GmbH.

W uznaniu życiowych osiągnięć przedsiębiorca Heinz Trox został odznaczony Krzyżem Zasługi na Wstędze Republiki Federalnej Niemiec.

Jesteśmy w żałobie po Panu Heinz Trox – obywatelu świata realnie stąpającemu po ziemi, który będąc „przedsiębiorcą starej szkoły” zawsze czuł się odpowiedzialny za współpracowników i przedsiębiorstwo.

My, pracownicy TROX GROUP, zawdzięczamy jego osiągnięciom nasze miejsca pracy i jesteśmy świadomi, że zabezpieczając ich utrzymanie zabezpieczamy również dzieło jego życia. Jest to dla nas ogromna motywacja, a zarazem ogromne wyzwanie, gdyż podążanie jego śladami nie jest łatwe.

Heinz Trox 29.06.1934 – 01.10.2015

 

BSH Technik Polska Sp. z o.o.

Jesteśmy międzynarodowym przedsiębiorstwem zajmującym się wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem oraz wentylacją pożarową. Naszymi rynkami są kraje Europy środkowej i wschodniej oraz centralnej Azji.

W centrum naszych zainteresowań zawsze znajduje się Klient i jego potrzeby. Nasz wspólny cel: przyszłościowe, ekonomiczne rozwiązania z wykorzystaniem wszystkich nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Fachowy personel BSH doradzi Państwu przy doborze produktów. Wykorzystajcie nasze długoletnie doświadczenie i wiedzę.


Dla Państwa i naszej przyszłości

 

Nasz adres: 

ul. Kolejowa 13, St. Iwiczna,

05-500 Piaseczno

Tel. +48 22 737 18 58 

Fax. +48 22 737 18 59

 

e-mail: biuro@bshtechnik.pl

NIP 113-03-37-767 | KRS 0000183704

Wys. kapitału zakładowego: 250 000 PLN

Ukraina Białoruś Chorwacja Kazachstan Azerbejdżan Czechy Gruzja Rosja Armenia Słowenia Słowacja Węgry Polska Polska Rumunia Austria

 

Strona wykorzystuje pliki cookies. Dane te wykorzystywane są wyłącznie dla ułatwienia przeglądania odwiedzanych stron. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie w pamięci urządzenia. Korzystając ze strony wyrażają Państwo zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W konfiguracji przeglądarki można dokonać zmian ustawień dotyczących obsługi tych plików.

 

TROX przejmuje partnera handlowego w Europie Wschodniej

TROX przejmuje partnera handlowego w Europie Wschodniej

Część grupy BSH wzmacnia obecność TROX na rynku międzynarodowym

 

W celu wzmocnienia obecności TROX GROUP na rynku międzynarodowym objął TROX GmbH w dniu 22 maja 2014 r. udziały w firmie BSH Luft + Klima Geraete GmbH Wiedeń, Austria. BSH Luft+ Klima Geraete jest jednym z wiodących na terenie Austrii i rozwijających się krajów Europy Wschodniej oferentów branży wentylacyjno – klimatyzacyjnej. Nowo pozyskane firmy wypracowały w roku 2013 ok. 20 mln Euro obrotu. Całkowicie przejęte spółki zachowują odrębność i produktprtfolio, będą działały pod firmami BSH Technik Austria GmbH, BSH Technik Polska Sp. z o.o. (wraz z RC Polska), BSH Technik Ungaria GmbH, BSH Technik Tschechien GmbH i będą odpowiedzialne za rynki w Austrii, Polsce, na Węgrzech i w Czechach. Udziały w BSH International Wiedeń działającej w Azerbejdżanie, Kazachstanie, na Ukrainie i w Gruzji pozostają w rękach dotychczasowego udziałowca.

Lutz Reuter, Prezes Zarządu TROX GmbH, wyjaśnia:, „ To przejęcie jest logicznym krokiem w kierunku uzupełnienia portfolio TROX między innymi o produkty z zakresu techniki chłodniczej i zdobycia dodatkowego potencjału rynkowego. Celem jest wzmocnienie naszej pozycji na wzrastających rynkach wschodniej Europy jako oferenta systemów.”

O firmie BSH GmbH:

Spółka została założona w Austrii w roku 1972 przez Hansa Metza jako niezależne, prywatne przedsiębiorstwo wyrastające z ówczesnej filii Babcock-BSH. Program na który początkowo składały się tylko wentylatory był sukcesywnie uzupełniany a działalność przekroczyła granice poprzez zakładanie oddziałów w krajach nowych członków Unii Europejskiej tj. na Węgrzech w Polsce i Czechach.

TROX jest wiodącą firmą w rozwoju, produkcji i dostawach komponentów, urządzeń i systemów wentylacji, klimatyzacji pomieszczeń. Ze spółkami zależnymi w 26 krajach na pięciu kontynentach, z 14 zakładami produkcyjnymi wraz z importerami i przedstawicielstwami firma jest obecna w sumie w ponad 70 krajach. Założony w 1951 roku, z obecnie 3700 pracownikami zanotował TROX w roku 2013 na całym globie ponad 416 milionów euro obrotu.

Wiadomości

Nowe produkty w palecie BSH Klima Polska: centrale wentylacyjne TROX.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami z działu TROX LIFE.

Wywiad firmy Smay z Panem DI Raimundem Pamlitschką z CEN na temat przewidywanych zmian w normie 12101-6 dotyczącej systemów różnicowania ciśnień dla dróg ewakuacji.

Oprócz zmian warto zwrócić uwagę na odpowiedzi Pana Pamlitschki na pytania dotyczące wpływu wiatru i ciągu kominowego oraz systemów elektronicznych. 

Firma BSH Klima Polska Sp. z o.o. wykonała w Polsce w ostatnich latach ponad 150 systemów różnicowania ciśnień spełniając wszystkie wymagania normy 12101-6.

 Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym oknieCzytaj >>